Забезпечення захисту персональних даних
Розвиток ІТ-бізнесу в Україні
Формування стратегії розвитку ІТ в держорганах
Освітня функція

ЗАПРОШУЄМО ДО АСОЦІАЦІЇ
 

Вперше в історії Нобелівську премію миру вручено правозахисниці з України. Маловідомі факти про професійний шлях Олександри Матвійчук.

10 грудня 2022 року в Осло Нобелівський комітет нагородив премією миру лауреатів 2022 року.

Серед іншого золоту медаль з портретом Альфреда Нобеля та відповідний диплом вручено очільниці українського Центру громадянських свобод (ЦГС) Олександрі Матвійчук. Після вторгнення РФ в Україну в 2014 році ЦГС брав участь в мобільних моніторингових групах в Криму і на Донбасі. Також займався передачею в Міжнародний кримінальний суд подання зі свідоцтвами про злочини проти людяності, вчинені режимом Януковича під час Євромайдану 2013-2014. У 2017 правозахисники створили Київську школу прав людини. Взяли участь у розробці законопроєкту і запуску адвокаційної кампанії за гармонізацію українського кримінального кодексу з міжнародним кримінальним правом. Провели адвокаційні акції на захист жертв сексуального насильства під час війни спільно із проектом “Zero Impunity”. У 2020 році ЦГС став ініціатором міжнародної акції солідарності “BelarusWatch”.

У Нобелівському комітеті зауважили, що цьогорічні лауреати систематично збирали докази минулих та нинішніх порушень прав людини та воєнних злочинів, щоб притягнути злочинців до відповідальності, вшанувати жертв та запобігати повторенню злодіянь https://bit.ly/3hBwT7W.

Керівниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук під час виступу заявила, що цього року на Нобелівську премію миру чекала вся Україна https://youtu.be/_AYGgztDGxM

Олександра Матвійчук – українська правозахисниця, що з 2007 року очолює Центру громадянських свобод та працює над питанням прав людини в Україні та регіоні ОБСЄ, ініціаторка кампанії #SaveOlegSentsov, авторка ряду альтернативних звітів для різних органів ООН, Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ та Міжнародного кримінального суду, лауреатка премії імені Василя Стуса (2007) та декількох міжнародних правозахисних премій https://bit.ly/3WpRPxt.

З 2012 року Олександра Матвійчук активно долучалася до запровадження європейських норм захисту персональних даних (GDPR) в українському законодавстві https://bit.ly/3WkcQde.

У червні 2022 року ім’я правозахисниці називалося серед трьох потенційних кандидатів на посаду Уповноваженого ВР з прав людини https://bit.ly/3hu32yx, що, згідно діючого ЗУ, здійснює контроль за додержанням законодавства про захист персональних даних в Україні.

Символічно, що саме сьогодні, 19 грудня ми відзначаємо День адвокатури України. Саме правозахисники в усьому світі є основою правової держави.

Комітет з захисту персональних даних Асоціації Digital Ukraine щиро вітає пані Олександру з найвищою професійною нагородою та бажає всім правозахисникам, адвокатам та юристам України так само дотримання найвищих стандартів професії та суспільного визнання.

Вітаємо Україну з отриманням першої Нобелівської премії миру.

Разом – переможемо!