Забезпечення захисту персональних даних
Розвиток ІТ-бізнесу в Україні
Формування стратегії розвитку ІТ в держорганах
Освітня функція

ЗАПРОШУЄМО ДО АСОЦІАЦІЇ
 

Норвезький DPA оштрафував компанію Aquateknikk AS за незаконне присвоєння кредитного рейтингу приватній особі

Норвезький орган захисту даних оштрафував Aquateknikk AS на 10 тис. євро (100 000 норвезьких крон) за те, що він видав кредитний рейтинг приватній особі без законних підстав.
Це відбулося у відповідь на скаргу особи, яка дізналася, що компанія Aquateknikk присвоїла йому кредитний рейтинг за умови, що він не мав стосунків із клієнтами чи будь-якого іншого зв’язку з компанією. При цьому загальний регламент про захист даних вимагає, щоб вся обробка персональних даних мала правову основу. При цьому кредитні рейтинги — це тип персональних даних, на які застосовується спеціальний захист.
Для кредитного рейтингу збираються персональні дані з багатьох різних джерел з метою дати особі характеристику, наскільки ймовірно, що вона зможе заплатити те, що винна. Кредитний рейтинг також включає детальну інформацію щодо особистого фінансового становища людини — наприклад, співмірність боргу до доходу, затримки виплат і наявність іпотечних кредитів в особи.
Розслідуючи це питання, Орган захисту даних дійшов висновку, що кредитні рейтинги були встановлені без законних підстав, порушуючи вимоги Загального регламенту захисту даних. Адже підприємство не мало законної зацікавленості у встановленні кредитного рейтингу скаржника.
Ця новина слугує нагадуванням, що всім фінансовим компаніям потрібно звертати увагу на джерело та законність отримання такої інформації, адже не вся доступна інформація може бути отримана законно. Крім того, необхідно враховувати, що автоматизована обробка персональних даних не повинна тягти за собою юридичні наслідки для фізичної особи.