В межах заходу також відбулася панельна дискусія «Як забезпечити дотримання прав в освіті?».
Під час дискусії обговорювалися, зокрема, питання впливу пандемії на освіту, найпоширеніші проблеми, з якими зіткнулися учні, батьки під час пандемії, як влада долала ці виклики, як забезпечується доступ до освіти через формування освітньої мережі та інші.
Узагальнюючи результати доповіді, освітній омбудсмен зазначив, що назагал освітнє законодавство достатньо розвинене та глибоко захищає права в освіті, але це не виключає порушень, іноді — досить суттєвих, з якими треба працювати та які потрібно усувати. Тому важливо розуміти, що чимало норм в освіті все ж застаріли, а з іншого боку чимало фактів реального життя не мають належного нормативного регулювання. І пандемія це дуже яскраво показала.
Серед інших, у дискусії взяла участь й голова освітнього комітету асоціації Digital Ukraine Ksenia Zakharchenko, яка висловила думку багатьох компаній-учасників асоціації щодо необхідності підтримки та широкого впровадження шкільної STEM-освіти з метою покращення математично-технічної підготовки випускників шкіл та професійно-технічних закладів.
Доповідь викликала жваву дискусію та запитання від депутатів щодо реалізації прав учасників освітнього процесу. Загалом депутати позитивно оцінили доповідь та пропозиції, які в ній містяться.