Забезпечення захисту персональних даних
Розвиток ІТ-бізнесу в Україні
Формування стратегії розвитку ІТ в держорганах
Освітня функція

ЗАПРОШУЄМО ДО АСОЦІАЦІЇ
 

Кібервійни проти українських підприємств та українців під час війни: як атакують хакери під час воєнного стану в Україні та навіщо вони це роблять.

Як повідомляє ІА «Укрінформ», на початку травня 2022 року чи не вперше за довгий час воєнного та довоєнного життя двічі ставав недоступним для користувачів сайт замовлення квитків Укрзалізниці.

І хоча більшість звичних залізничних рейсів під час воєнного часу скасовані, відсутність онлайн-сервісу купівлі квитків могла стати серйозною загрозою життю та безпеці пасажирів, адже значні скуплення людей біля квиткових кас на залізничних вокзалах, як вже показав сумний досвід Краматорська, потенційно є ціллю ракетних та авіа ударів для терористичної армії рф.

Технічними службами «Укрзалізниці» сервіс онлайн-замовлення квитків було піднято після хакерських атак протягом лічених годин, проте це не стало єдиним прецедентом успішних дій кіберзлочинців ворожої країни.

Загалом, за повідомленням пресслужби Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, за два місяці війни в Україні кількість кібератак з боку рф постійно зростає.

Особливу небезпеку становлять фішингові атаки, зростає кількість інформаційно-психологічних операцій проти українського населення в соцмережах та месенджерах.

Зловмисники також можуть здійснювати розсилання з метою шпигування за людиною та її контактами.

Крім цього, зростає кількість фішингових розсилань під виглядом інформації про державну допомогу для внутрішньо переміщених осіб, а також українців, які тимчасово виїхали за кордон. Зловмисники, які здійснюють такі розсилання, пильно слідкують за українськими новинами і швидко реагують на звістки про будь-яку допомогу.