Забезпечення захисту персональних даних
Розвиток ІТ-бізнесу в Україні
Формування стратегії розвитку ІТ в держорганах
Освітня функція

ЗАПРОШУЄМО ДО АСОЦІАЦІЇ
 

До уваги ВСІХ підприємств та організацій України! З 16 липня мовою вебресурсів «за замовчуванням» та інтерфейсів користувача має бути українська

Шановні учасники та кандидати на вступ Асоціації Digital Ukraine.

Нагадуємо вам, що 16 липня 2022 набирають чинності частина друга та шоста ст. 27 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», які регламентують використання державної мови в мережі інтернет та мови інтерфейсів комп’ютерних програм, встановлених на товарах.

Про це йдеться в матеріалі Mind.ua з посиланням на мовного омбудсмена України.

«Суб’єкти господарювання, які здійснюють обслуговування українських споживачів у мережі інтернет (інтернет-магазини, інтернет-каталоги тощо) уже із 16 січня 2021 року зобов’язані розміщувати на відповідних інтернет-ресурсах інформацію про товари та послуги державною мовою. Однак відтепер вони зобов’язані мати повноцінну версію українською мовою, яка має бути основною (містити максимальний обсяг інформації) та завантажуватися за замовчуванням», – сказав уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Зазначимо також, що за порушення даної норми закону уповноважений із захисту державної мови зможе накладати штраф на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників і працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть закон.

Розмір штрафу становитиме від 3.400 до 7.500 грн, якщо порушення вчинено вперше. За повторне порушення – від 7.500 до 11.900 грн.

Виконуймо норми чинного законодавства України та тримаймо інформаційний фронт!