Забезпечення захисту персональних даних
Розвиток ІТ-бізнесу в Україні
Формування стратегії розвитку ІТ в держорганах
Освітня функція

ЗАПРОШУЄМО ДО АСОЦІАЦІЇ
 

Digital Ukraine взяла участь у пресконференції, де був презентований новий проєкт Закону України «Про захист персональних даних»

Вчора, 29 березня, на прес-конференції в УНІАН були представлені ключові позиції нового проєкту Закону України «Про захист персональних даних», розробленого спільною робочою групою двох парламентських Комітетів та Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
Метою пресконференції є інформування спільноти та розпочаток публічних обговорень Законопроєкту із громадськістю та професійними колами перед його реєстрацією.
Після ухвалення цей закон у поєднанні з Конституцією слугуватиме основою для захисту персональних даних як у державному, так і в приватному секторах, а також для законодавчих органів під час ухвалення правових актів, що регулюють обробку й безпеку персональних даних. Окрім того, його ухвалення дозволить виконати зобов’язання України перед Радою Європи та Європейським Союзом у сфері захисту персональних даних, зокрема щодо узгодження норм із вимогами Конвенції 108+ і Регламенту Європейського парламенту та Ради (ЄС) 2016/679 (GDPR).
Спікерами пресконференції виступили:

Тарас Тарасенко, народний депутат України, Голова підкомітету з питань прав людини Комітету ВРУ з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин;

  • Єгор Чернєв, народний депутат України, Заступник Голови Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації;
  • Інна Берназюк, Представник Уповноваженого у сфері захисту персональних даних;
  • Лілія Олексюк, позаштатний радник Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації;
  • Андрій Ніколаєв, експерт із захисту персональних даних та приватності, учасник робочої групи.

В онлайн-заході взяла участь президент асоціації Digital Ukraine Олена Колченогова, яка від імені digital-спільноти поставила питання до законотворців, і в результаті ми отримали наступні відповіді:

Який орган буде здійснювати функціонал контролюючого органу згідно законопроєкту, чи це буде новостворений орган чи існуючий? Кому буде підпорядковуватись?

Відповідь надала Лілії Олексюк, позаштатний радник Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації, яка повідомила, що планується створити новий незалежний орган із захисту персональних даних. Згідно вимог Конституції на сьогодні можливим варіантом є створення органу зі спеціальним статусом. Даний орган буде суміщати декілька функцій: контрольні функції, формування та реалізації політики із захисту персональних даних та доступу до публічної інформації. Члени комісії будуть призначатись Кабінетом Міністрів України та підбиратись на відкритому конкурсі. Всі вимоги будуть прописані.

Який час планується надати для приведення чинного законодавства у відповідність до законопроєкту після його прийняття, тобто коли він повноцінно запрацює?

Відповідь надав Єгор Чернєв, народний депутат України, Заступник Голови Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації, який проінформував, що в планах прийняти законопроект до кінця поточного року. На розробку та гармонізацію положень майбутнього закону та чинного законодавства планується орієнтовний строк до грудня 2023 року, з урахуванням перехідного періоду.

Чи призведе прийняття цього законопроєкту включення України у європейський перелік держав, що забезпечують належний захист для передачі даних в треті країни?

Відповідь надав Андрій Ніколаєв, експерт із захисту персональних даних та приватності, учасник робочої групи, дав стверджуючу відповідь, та пояснив це тим, що експерти Ради Європи погодили даний законопроєкт.