Забезпечення захисту персональних даних
Розвиток ІТ-бізнесу в Україні
Формування стратегії розвитку ІТ в держорганах
Освітня функція

ЗАПРОШУЄМО ДО АСОЦІАЦІЇ
 

Асоціація Digital Ukraine сформувала пропозиції до професійних стандартів в галузі безпеки інформації та кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури

Асоціація Digital Ukraine за запрошенням Держспецзвʼязку прийняла участь у публічному громадському обговоренні та сформувала пропозиції до професійних стандартів в галузі безпеки інформації та кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури.
Розроблення та введення в дію професійних стандартів з інформаційної безпеки та кібербезпеки в Україні є важливим кроком у створенні професійної стандартизації кадрового потенціалу України у відповідності до рамок кваліфікацій.
«Ми ретельно опрацювали стандарти та сформували своє бачення вимог до них. Додатково надали рекомендації до виправлень текстів, згідно чинного українського правопису. Аналіз схвалених 8 нових професійних стандартів у сфері кібербезпеки свідчить про те, що низка наших пропозицій врахована. Проте, це тільки перший крок. Далі стандарти будуть апробовані на практиці та, можливо, більш пропозицій приватного сектору буде враховано», – зазначив Голова комітету з питань кібербезпеки, віце-президент Асоціації Digital Ukraine Дмитро Некраха.
Серед схвалених перших 8 висновків до професійних стандартів наступні:

  • «Аналітик загроз безпеки»;
  • «Аудитор інформаційних технологій (з кібербезпеки)»;
  • «Фахівець з оцінки заходів захисту інформації (кібербезпеки)»;
  • «Фахівець з підтримки інфраструктури кіберзахисту»;
  • «Фахівець з кібердосліджень та розробок систем безпеки»;
  • «Фахівець з реагування на інциденти кібербезпеки»;
  • «Конструктор систем кібербезпеки»;
  • «Фахівець з планування політики та стратегії кібербезпеки».

Постанова Кабінету Міністрів України від 31 травня 2017 року № 373 щодо Порядку розроблення, введення в дію та перегляду професійних стандартів передбачає періодичний перегляд стандартів з урахуванням особливостей галузі. Тому, робота ще не завершена, але вже прийняті стандарти, посилять інформаційну безпеку та кібербезпеку в Україні.
Також триває робота над створенням в Україні першого кваліфікаційного центру, де фахівці зможуть підтверджувати відповідність своїх знань, навичок та компетенцій. Його невдовзі відкриють на базі Держспецзв’язку.