Забезпечення захисту персональних даних
Розвиток ІТ-бізнесу в Україні
Формування стратегії розвитку ІТ в держорганах
Освітня функція

ЗАПРОШУЄМО ДО АСОЦІАЦІЇ
 

Amazon оштрафовано на 746 млн дол. за порушення правил Загального регламенту ЄС щодо захисту персональних даних (GDPR)

У повідомленні, яке міститься в останній документації, поданої Amazon в SEC, йдеться, що рішення було прийнято 16 липня 2021 року Національною комісією Люксембургу (CNPD) щодо захисту персональних даних.

Amazon заявила, що, крім штрафу рішення, також передбачає відповідні зміни в загальній практиці роботи компанії. Її представники повідомили, що рішення CNPD є необґрунтованим, і вони мають намір подавати апеляцію – за їхніми словами, не було витоку даних, і жодні дані клієнтів не передавалися будь-якій третій стороні.

Штраф Amazon – найбільший з коли-небудь виписаних із даного напрямку в ЄС. British Airways була оштрафована на суму понад 254 млн дол. у 2019 році, після чого штраф був зменшений приблизно до 30 млн дол. У 2019-му компанія Google зіткнулася зі штрафом у 57 млн дол., який дотепер вважався найбільшим. Адже регулюючі органи мають право накладати штрафи до 4% від доходу компанії.

Як повідомляється, штраф Amazon став результатом колективної скарги, поданої у 2018 році французькою групою із захисту конфіденційності La Quadrature du Net від імені 10 тис. осіб. Ця група заявляла, що «система орієнтування реклами Amazon застосовувалася без їхньої згоди».