Забезпечення захисту персональних даних
Розвиток ІТ-бізнесу в Україні
Формування стратегії розвитку ІТ в держорганах
Освітня функція

ЗАПРОШУЄМО ДО АСОЦІАЦІЇ
 

16 грудня 2021 року в рамках проекту Кібербезпека в епоху цифрової економіки відбувся форум «Державно-приватне партнерство для кібербезпеки критичної інфраструктури»

Основні питання, що розглядалися:

  1. «Укрзалізниця»: можливість застосування досвіду впровадження технологій 4G і 5G в Німеччині, чого очікувати в Україні, як вбачають цю роботу: мобільні оператори, регулятори;
  2. Безпека громадян в 5G-мережах;
  3. Промисловий об’єкт і впровадження 5G для управління процесами виробництва – ризики, загрози;
  4. Новели (тенденції) у міжнародному нормативному та технічному регулюванні, рекомендації щодо нормативного регулювання запровадження 5G.

Ще одним важливим питанням було обговорення можливості залучення для цих процесів приватного інвестування у формі державно-приватного партнерства (далі – ДПП).
З цього питання Dmitriy Nekrakha зазначив, що існують певні перешкоди залучення інвестицій у сферу ІТ в рамках ДПП. Навіть оптимістичні терміни не прийнятні для конструктивних проектів в цій сфері. На часі прийняття дієвих рішень щодо скорочення термінів узгоджувальних процедур з двох років до декількох місяців та включення, як прямої норми, до сфери застосування ДПП сфери ІТ. На сьогодні, сфера ІТ не підпадає до сфери застосування державно-приватного партнерства, кожен раз необхідно доводити, що ІТ проект – це суспільно значима послуга, отримувати додаткове погодження низки державних органів, що суттєво збільшує корупційні ризики.

Впровадження сформованих пропозицій дозволить державному партнеру отримати додаткове фінансування для створення інформаційних систем, підвищити інформаційну безпеку та в цілому сприятиме розвитку українського IT сектору.

Це підтверджує і міжнародний досвід, наприклад, досвід співпраці державного і приватного секторів у Великобританії. У країні було затверджено та реалізовано близько 600 проектів державно-приватного партнерства, на які припадає 15% загального обсягу капітальних інвестицій усього публічного сектору. На жаль, в Україні з 2010 року, коли був прийнятий закон про ДПП, станом на 01.01.2021 на умовах ДПП реалізується лише 39 договорів, але інформації про їх успішне завершення немає.

Доповідь Dmitriy Nekrakha «Національна стратегія збільшення прямих іноземних інвестицій в Україну» окремим розділом визначає залучення інвестицій в цифрову інфраструктуру, яка стала ключовим елементом критичної інфраструктури.
Тобто, назріла гостра необхідність доповнення законодавства про ДПП можливістю ефективного інвестування у сферу ІТ, що поряд з вітчизняними інвесторами дасть можливість залучити міжнародних інвесторів.

Організаторами виступили Всеукраїнська асоціація “Інформаційної безпеки та інформаційних технологій” (ВАІБІТ) та Cybersecurity and Privacy Analytics (CSPA) в рамках зазначеного проекту “Кібербезпека в епоху цифрової економіки”.